

Alízt, a süket angol bulldog szukát gazdája adta át fajtamentõ csoportunknak, mert sajnos nem tudta neki biztosítani a megfelelõ életkörülményeket.

Alízba a menhelyre érkezése napján beleszeretett egy család, aki süketsége ellenére is õt szerette volna örökbe fogadni. Ivartalanítása után, most hétvégén õ már egy igazi családban tölthette az éjszakáját.




Még vers is íródott Szeptember végén címmel, mely a bulldogmentés életében egy dolgot jelentett, egy hét alatt 5 új kutyát.
Photoshopot a középkorú francia bulldogot Mogyoródon találták, majd a megtalálók jutatták el hozzánk. 14 napig eredeti gazdáját kereste, aki sajnos nem került elõ, így most már neki is új szeretõ családot keresünk. Viselkedésérõl elmondhatjuk, hogy egyenlõre még hagy némi kívánnivalót maga után, hiszen ha balhéról vagy kötözködésrõl van szó, rá mindig lehet számítani.


Zsákot és Foltot Isaszegen fogta be egy állatbarát, aki segítséget kért tõlünk a kutyák elhelyezésében.
Zsák egy 2-3 év körüli francia bulldog kan, akinek súlyos demodexe van,(szõrtüszõ atka) melynek legékesebb bizonyítéka, hogy a kutyán jóformán nincsen szõr. Ez egy immunbetegség, mely megfelelõ kezelés mellett gyógyítható. Bele fog telni egy pár hónapba, de higgyétek el lesz még szép szõrös kutya Zsákból. Jelenleg ideiglenes befogadónál gyógyul és szõrösödik.


Folt egy fiatal, inkább francia bulldog keverék szuka, akit egyáltalán nem viselt meg a kóborlás, és mióta nálunk van, azóta egy energikus és boldog kutya látványát nyújtja. Mindenkivel jól kijön és igényli az emberi törõdést.


14 napig mindketten eredeti gazdájukat keresik, aki érvényes oltási könyvekkel , fényképekkel és Zsák állapotát igen jó magyarázattal tudja igazolni.
Sajnos a sornak még nincsen vége. A héten segítséget kértek egy 1 év körüli francia bulldog kannal kapcsolatban is, akit a mostani gazdája is mentett, de sajnos a kutya annyira rossz állapotban van. Az állatorvos szerint nagyon sokba kerülne a kezelése, és mivel a leadónak nem volt erre anyagi háttere, így a kutyus hozzánk került.
Pucér, aki nem véletlenül kapta ezt a nevet, súlyos demodexben szenved. A kutya immunrendszere annyira feladta a szolgálatot, hogy nevéhez méltóan szegénykém majdnem teljesen csupasz. Még a színét is igen nehezen lehet megállapítani.
Pucér jelenleg ideiglenes befogadónál él, ahol minden törõdést és kezelést megkap ahhoz, hogy õ is boldog és szõrös kutya legyen.



Végül a hét újabb és egyben 5. kutyája Agatha lett, akit Tatabánya környékén egy út mellett szedtek össze állatbarátok, akik azonnal orvoshoz is vitték, mert az állapota igen nagy aggodalomra adott okot. Az orvos gennyes méhgyulladást diagnosztizált és mivel a kutyában nem volt mikrochip, így a kutyát azonnal Budapestre hozattuk, ahol azonnali mûtéttel sikerült stabilizálni az állapotát. Mostanra már jól van, bár még nagyon sovány és retteg a világtól, de mint tudjuk a sok törõdés és gondoskodás csodákra képes. 14 napig Agatha is eredeti gazdáját keresi, aki oltási könyvvel és fényképekkel, na meg igen jó magyarázattal bizonyítani tudja, hogy a kutya az õ tulajdona.



Az új kutyákon kívül Domino a korábban már örökbe adott kutyánk is visszakerült gondozásunkba a gazda megváltozott életkörülményei miatt.


Szerencsére nem kellett sokáig élveznie vendégszeretetünket, mert ismét hamar rátalált egy nagyon kedves család, akikhez már be is költözött most hétvégén.




A beszámoló végére hagytam a legrosszabb hírt. Glória a márciusban szaporítótól mentett angol bulldog hölgyünk, minden igyekezetünk és odafigyelésünk ellenére, vasárnap reggelre átsétált a szivárványhídon. Sajnos tudtuk, hogy rákos, és az elsõ mûtétjén sikeresen át is esett a múlt héten. Egész héten minden rendben volt vele, de szombat reggel mikor kimentünk a menhelyre már láttuk, hogy baj van. Még aznap kórházba szállítottuk, de sajnos hiába voltunk gyorsak, neki már nem tudtunk segíteni. A szervezete feladta a harcot.
Nyugodj békében drága Glorcink.


GyoCsi
A Tetszik gomb eléréséhez sütik engedélyezése szükséges.
Megosztom a Facebookon